Myślenickie Towarzystwo Kultury, ul.Rynek 27 (III piętro), 32-400 Myślenice

Mikro dotacje z Kalejdoskopu Partnerstw

mikro grantRuszył nabór fiszek projektowych do konkursu w ramach programu Kalejdoskop Partnerstwa. Można otrzymać 1000 zł na lokalną inicjatywę.

Konkurs ma na celu dofinansowanie wydarzeń, które będą odbywały się na terenie gminy Myślenice i Dobczyce. O grant mogą się starać grupy nieformalne i lokalne organizacje, które chcą otrzymać dofinansowanie na: warsztaty, wystawy, prezentacje, pikniki itp.

Formuła konkursu oparta jest na dwóch etapach. Pierwszy to wypełnienie fiszki projektowej do 8 lutego 2017 do godz. 24.00. Drugi etap to udział w Kawiarence Obywatelskiej, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach 23 lutego (16.00-18.30)

Podczas kawiarenki aplikujący o grant będą mogli zaprezentować pomysł opisany w fiszkach projektowych. W trakcie wydarzenia odbędzie się głosowanie na najciekawsze inicjatywy, które otrzymają wsparcie finansowe.

– Celem programu jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół działań o charakterze dobra wspólnego, dlatego preferowane będą inicjatywy partnerskie. Pomysły mogą się łączyć i uzupełniać. Pula środków na inicjatywę ulega wtedy zwiększeniu, stosownie do liczby partnerów – podkreśla Anna Kapusta, koordynatorka.

 

 


Dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”

Polub nas na facebook’u