Myślenickie Towarzystwo Kultury, ul.Rynek 27 (III piętro), 32-400 Myślenice

„To je krótczé, to je dłudżé, to kaszëbskô stolëca – tradycyjne stroje Kaszubskie”

Do 345 beneficjentów z całej Polski trafiło dofinansowanie na popularyzację folkloru w ramach programu EtnoPolska. Edycja 2023!!
Myślenickie Towarzystwo Kultury wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” otrzymało dofinansowanie w wysokości 35 000 zł  na realizację zadania pt.: „To je krótczé, to je dłudżé, to kaszëbskô stolëca – tradycyjne stroje Kaszubskie” Całość realizowanego zadania to 41 184 zł

Możliwość nauki i nieustannego rozwoju, poznania tożsamości innych regionów i tego co je wyróżnia to misja, którą podejmujemy każdego dnia podczas kształcenia naszych wychowanków: śpiewaków, muzyków i tancerzy. To poznanie dokonuje się poprzez ludzi: ich historie oraz tradycje. Chcemy dopisać kolejny rozdział do lokalnej historii Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”. Zaprezentować mało znany w naszych rodzimych stronach ale jakże atrakcyjny pod każdym względem folklor ziemi kaszubskiej. Działanie to jest formą rozszerzenia bazy kostiumowej Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” o stroje ludowe charakterystyczne dla tego, jakże odmiennego w swojej narracji oraz bogatego pod względem zwyczajów, obrzędów oraz tradycji tańców i muzyki regionu Kaszubskiego, a co za tym idzie kolejna bardzo atrakcyjna artystyczna propozycja naszego Zespołu. Rok po Jubileuszu 35-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” oraz 680-leciu lokacji Myślenic to czas na zaprezentowanie szerokiej publiczności naszych dokonań na polu ciągłego rozwoju Zespołu oraz podkreślenie spójności narodowej oraz integracji społecznej oraz międzypokoleniowej. – Tomasz Pawlak, dyrektor organizacyjny Zespołu.

Skip to content