Myślenickie Towarzystwo Kultury, ul.Rynek 27 (III piętro), 32-400 Myślenice

Zarząd Myślenickiego Towarzystwa Kultury

Tomasz Pawlakprezes

Ukończył z wyróżnieniem klasę skrzypiec na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2021 roku student Studiów Podyplomowych na kierunku Zarządzania w Kulturze. Pasjonat muzyki ludowej. Od 2002 roku pierwszy skrzypek kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” a od 2007 roku kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Huta”. Od stycznia 2013 roku pełni funkcję Kierownika Muzycznego w „Ziemi Myślenickiej”. Od 2011 roku zaczął przygodę z aranżacją muzyczną tworząc muzykę wchodzącą w skład programu Zespołu. Prowadzi, z licznymi sukcesami, działalność pedagogiczną w PSM I st. im. L. Różyckiego w Myślenicach. Aktualnie członek Góralskiego zespołu Ciupaga oraz Polish Art Philharmonic.

Do głównych zadań Prezesa Towarzystwa należy:

 • Kierowanie całokształtem działalności Towarzystwa
 • Reprezentowanie Towarzystwa na zewnątrz.
 • Przewodniczenie Zarządowi.
 • Wykonywanie innych czynności wynikających z regulaminu pracy Zarządu określonego przez Zarząd Towarzystwa stosowną uchwałą.
 • Prezes jest odpowiedzialny za swe działania przed Walnym Zebraniem.

 

Elżbieta Pietrzyk – sekretarz

Pracownik Szpitala Klinicznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie, w Dziennym Oddziale Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe w Myślenicach. Absolwentka Medycznego Studium Terapii Zajęciowej w Myślenicach oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie o specjalizacji: Rehabilitacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnością. Z Zespołem Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” związana od 1988 roku, gdzie kilka lat była tancerką. W latach 1994-1996 związana była z Zespołem Pieśni i Tańca „Słowianki” działającego przy Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie. Od 2011 roku jest członkiem ZPiT „Ziemia Myślenicka” w grupie wokalno – tanecznej. Miłośniczka i pasjonatka tradycji i rękodzieła artystycznego, w szczególności twórców ludowych i nieprofesjonalnych. Sama tworzy rękodzieło na płaszczyźnie zawodowej oraz prywatnej.

Do głównych zadań Sekretarza Towarzystwa należy:

 • Kierowanie Towarzystwem podczas nieobecności Prezesa.
 • Reprezentowanie Towarzystwa na zewnątrz podczas nieobecności Prezesa.
 • Przewodniczenie Zarządowi podczas nieobecności Prezesa.
 • Wykonywanie innych czynności wynikających z regulaminu pracy Zarządu określonego przez Zarząd Towarzystwa stosowną uchwałą.

Natalia Stanek – skarbnik

Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie na kierunku zarządzanie. Z Zespołem Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” związana od czasów licealnych. W latach 2008 – 2011 członek grupy tanecznej, od 2019 roku członek grupy wokalno – tanecznej. Obecnie Koordynator PROW na lata 2014 – 2020 w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa. Doświadczenie nabyte w pracy zawodowej pomoże jej w starannym wykonywaniu powierzonych przez Walne Zgromadzenie zadań.

Do głównych zadań Skarbnika Towarzystwa należy:

 • W porozumieniu z Prezesem kierowanie gospodarką finansową Towarzystwa.
 • Razem z Prezesem, składanie w imieniu Towarzystwa oświadczenia woli w sprawach finansowych.
 • Prowadzenie ksiąg przychodów i wydatków zgodnie z obowiązującymi przepisami.
 • Wykonywanie innych czynności wynikających z regulaminu pracy Zarządu określonego przez Zarząd Towarzystwa stosowną uchwałą.

Karolina Druzgała-Pawlak – członek Zarządu ds. ZPiT

Pracownik administracyjny. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie. Od 2021 roku studentka Studiów Podyplomowych na kierunku Zarządzania w Kulturze. Ukończyła z wyróżnieniem studium choreograficzne w klasie u prof. Anatola Kocyłowskiego. Jest tancerką (od 1999), instruktorem tańca i choreografem (od 2008) wychowanym w Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”. W 2017 została Kierownikiem Artystycznym Zespołu. Uczestniczyła w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach (Chiny, Indie, Kanada, Turcja, Francja, Czechy, Niemcy, Serbia, Bośnia i wiele innych). Ekspert i juror w zakresie tańców ludowych. Autorka nagradzanych w kraju i zagranicą choreografii ludowych.

Danuta Dąbrowska – członek Zarządu

Absolwentka Politechniki Krakowskiej oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, uczestniczka kursów w Escuela de Formación del Gremio Artesano de Sastres y Modistas w Walencji. Projektantka i konstruktorka odzieży, autorka wielu indywidualnych kolekcji, fachowiec w dziedzinie wysokiego krawiectwa, nauczyciel konstrukcji ubioru. Wielokrotnie w pracy zawodowej nawiązywała do swojej drugiej pasji – tańca, czerpiąc inspirację do autorskich kolekcji, bądź projektując i szyjąc stroje dla siebie i wielu znakomitych par tańca towarzyskiego. Sama trenowała ten styl do końca studiów. Swoją przygodę z tańcem rozpoczynała w rodzinnym Bieczu, jako członek szkolnego zespołu ludowego „Podgrodzianie”.  Wstąpienie w 2019 roku do „Ziemi Myślenickiej” jest więc niejako powrotem do korzeni, nowym wyzwaniem i wielką satysfakcją.

 

Władze kadencji Stowarzyszenia w latach 2011-2016 i 2016-2021:

 • Piotr Szewczyk – prezes
 • Kamil Kozieł – sekretarz
 • Elżbieta Węgrzyn – skarbnik
 • Karolina Druzgała-Pawlak – członek
 • Jan Ślósarz – członek

 

Myślenickie Towarzystwo Kultury

ul. Piłsudskiego 20, 32-400 Myślenice
e-mail: towarzystwokultury@gmail.com
tel. 661761537
dyżury: w każdy poniedziałek od 19.00 do 20.00 w siedzibie Zarządu
Wyświetl większą mapę

Skip to content